שתלים דנטליים - שיקום הפה

שיקום הפה עם שתלים דנטליים

מאמר זה יספק מבוא קצר על השתלות שיניים ומשמעותן בשיקום הפה.

השתלת שיניים היא אפשרות החלפת השיניים בעלת המראה הטבעי ביותר הקיימת כיום. היא גם האפשרות היחידה שאינה כרוכה בחיתוך של החניכיים ובלי הצמדות תותבות לשיניים. ניתן להשתמש בשתלים דנטליים עבור תותבות מלאות או חלקיות, לייצוב תותבות רפויות או להחלפת שיניים חסרות.

שיקום הפה הוא טרנד מודרני ברפואת שיניים. הנסיעה והאכילה הפכו לקלים ונוחים יותר עם השתלות שיניים או שתלים לשיקום הפה.

השתלות שיניים הן אופציה פופולרית יותר ויותר עבור מטופלים ורופאי שיניים כאחד. ולמרות שההליך של השתלת שיניים מתבצע באופן שגרתי, עדיין ישנם כמה סיכונים הנלווים אליו, כגון אובדן עצם, זיהום, דחיית שתלים ונזק לשיניים שטופלו בתעלת שורש.

בהקשר של השתלות שיניים קיימת מגמת עלייה ב"תיירות רפואית" של אנשים היוצאים למדינות אחרות בזכות זמני המתנה קצרים יותר ו/או השתלות שיניים זולות יותר.

כמה מהסיבות הנפוצות ביותר מדוע אנשים בוחרים בשיקום הפה כוללות: השמנת יתר; דום נשימה בשינה; אוסטאופורוזיס; פגיעה בלסת; אובדן שיניים (עקב עששת או עקירת שיניים); ושברים בעצמות (עקב תאונות).

שיקום הפה הוא צעד חשוב עבור מטופלים שעברו השתלת שיניים. טרם ההשתלה יש לערוך הערכה רפואית קפדנית על מנת לזהות סיבוכים אפשריים בכל הנוגע לשיקום הפה. מערך הכישורים של רופא השיניים יהיה חשוב גם על מנת ליצור תכנית טיפול מתאימה למטופל זה.

השתלת שיניים בכל הפה

שיקום הפה הוא תמיד החלטה טובה אם מישהו איבד את השיניים שלו. זה יכול לעזור לשפר את בריאות הפה, הביטחון העצמי, יכולות הלעיסה, יכולת הבליעה ולגרום לאדם להיראות בריא יותר. נכון לעכשיו, השתלות שיניים אינן מוגבלות לאיזור ספציפי אחד בפה. שתלים ממוקמים בניתוח לתוך עצם הלסת או הסנטר כדי להחליף שיניים חסרות באזורים אלו.

השתלת שיניים ביום אחד

בעבר, לרופאי שיניים נדרשו בממוצע שישה חודשים לבצע השתלת שיניים. כיום, ביום אחד מטופלים רבים יכולים לבצע השתלת שיניים בפה ולהתחיל להתאושש משיקום הפה.

במקרים בהם ישנה שן שבורה או חסרה, השתלת שיניים תחליף בדרך כלל את השן. התהליך מורכב בדרך כלל מהנחת שתל בעצם הלסת, ולאחר מכן נותנים לו זמן להחלים ולהיות יציב לפני הכתרתו בכתר או בגשר.

שתל דנטלי יכול לשמש גם כדי להחליף שורה שלמה של שיניים המכונה תותבות מלאות, אם כי סוג זה של מקרה פחות נפוץ.