יישור שיניים

יישור שיניים

יישור שיניים הינה מומחיות דנטלית המתמקדת באבחון, מניעה וטיפול בהפרעות שיניים.

ביישור שיניים, רופאי שיניים משתמשים במכשירי יישור שיניים כגון סוגרים, חוטים ורצועות ליישור שיניים. הטכנולוגיה המודרנית של היום עזרה מאוד בהפחתת הזמן שלוקח לראות שיפורים בחיוך.

יישור שיניים הוא הענף ברפואת השיניים העוסק במניעה, אבחון וטיפול בפגמים או בליטות חריגות, בעיקר באמצעות מכשירים פיזיים כגון פלטה.

מטרת הטיפול האורתודונטי היא ליישר וליישר שיניים (באופן שווה) למראה אטרקטיבי יותר ולשיפור בריאות השיניים.

טיפול אורתודונטי הוא דרך ליישור שיניים לצמיתות.

ישנם סוגים רבים ושונים של טיפולי יישור שיניים כגון: פלטה, Invisalign וריטיינרים. פלטה היא סוג הטיפול הפופולרי והנפוץ ביותר. ניתן ליישר את השיניים של אדם על ידי כיסוי ראש או פלטה. כיסוי ראש מושך את הלסת העליונה והתחתונה יחד כדי להזיז את השיניים למקומן, והוא עשוי בדרך כלל מרצועות מתכת ופלסטיק. הפלטה משתמשת בחוטים ובסוגריים שמתחברים לשיניים בכל צד כדי למשוך אותם למקומם.

יישור שיניים הוא ענף ברפואת שיניים המתמקד בעיקר בשיפור מראה השיניים והפנים על ידי יישור שיניים והזזת הלסתות למצב טוב יותר.

טיפול יישור שיניים יכול להיעשות מיד עם הופעת השן הראשונה של ילדכם, אך עדיף לא לחכות יותר משישה חודשים כדי לראות אם שיני החלב שלהם זקוקות להתאמה כלשהי.

הטיפולים האורתודונטיים הנפוצים ביותר הם פלטה רגילה ומכשירים מיוחדים כמו כיסויי ראש או מסיכות פנים.

מספר טיפולים נוספים שעשויים להיות מומלצים במקרים מסוימים כוללים: Invisalign clearaligner, פלטות לשוניות, סוגריים להשתלת שיניים וציפויי חרסינה מעוגנות עצם.

יישור שיניים הוא ענף ברפואת שיניים המתמקד ביישור שיניים ולסתות. יישור שיניים או יישור שיניים הוא פרקטיקה מיוחדת של רפואת שיניים העוסקת בתיקון של חסימת שיניים. הוא מדבר על איך לקבל חיוך ישר, בריא יותר וטבעי יותר.

היקף האורתודונטיה נע בין היגיינת פה שגרתית להליכים דנטליים מורכבים, כגון יישור שיניים, ניתוח לסת או ניתוח קרניו-פנים.

יישור שיניים עוסק גם במניעה וטיפול בבעיות שיניים שעלולות להיווצר עקב גורמים שונים כמו גנטיקה או הרגלים כמו מציצת אגודל.

הגשר האורתודונטי הוא מכשיר דנטלי המשמש בדרך כלל לטיפול בחולים שיש להם לסת שגויה. המכשיר עשוי להיות נשלף או קבוע וניתן להחדיר אותו בקדמת הפה, ליד השיניים.

הגשר האורתודונטי הוא מכשיר דנטלי המשמש בדרך כלל לטיפול בחולים שיש להם לסת שגויה. המכשיר עשוי להיות נשלף או קבוע וניתן להחדיר אותו בקדמת הפה, ליד השיניים.

ישנן סיבות רבות שאולי תרצה ליישר את השיניים. שיניים עקומות עלולות להקשות על הלעיסה, האכילה והדיבור כהלכה. שיניים עקומות עלולות להוביל גם לבעיות כרוניות בלסת. ישנן מגוון דרכים שאנשים ניסו ליישר את שיניהם לאורך ההיסטוריה, משימוש בפלטה ועד להקות מתכת על הטוחנות העליונות והתחתונות. כדי ששיניים של מישהו יתיישרו, הוא חייב לקבל סד על הטוחנות העליונות והתחתונות. זה עוזר להחזיק אותם במקומם כדי שיוכלו לצמוח באופן שווה ומבלי להיות עקום

סיכום:

לסיכום, אין פתרון אחד שמתאים לכולם ליישור שיניים. שיטות מסוימות עובדות טוב יותר מאחרות עבור אנשים שונים, תלוי עד כמה השיניים עקומות, כמה זמן יש להן

יישור שיניים הוא הענף ברפואת השיניים העוסק בתיקון השיניים והלסתות כך שייפגשו כראוי.

הטיפול האורתודונטי הנפוץ ביותר הוא שימוש בפלטה ליישור שיניים. הפלטה משמשת להפעלת לחץ על השיניים כך שהן נעות בהדרגה למצב.

קיימים סוגים שונים של פלטות, כאשר כמה דוגמאות הן פלטה לשונית, סוגריים של דיימון וסוגריים מלוכדים.

ההיסטוריה של יישור שיניים מתחילה בימי קדם, שם אנשים השתמשו במכשירים כדי למשוך את שיניהם למקומן למטרות קוסמטיות בלבד. האזכור המוקדם ביותר לטכניקת האורתודונטיה המודרנית נמצא במאמר מאת אדוארד אנגל ב-1878, שבו תיאר טיפולים "מתוכננים מדעית" בשיניים עקומות.

רק מאה שנים לאחר מכן שיטה ליישור בפועל